Zaloguj się lub załóż konto
rodzynki – główna

Prawo i etyka w mediach, Dr F. | Akademia Pedagogiczna w Krakowie

Wrzucone 9 stycznia 2013 o 17:48 przez emel | Skomentuj (0)
dobree ↑ | Punkty: 479
O różnicy między krzywdą, a szkodą.

- Jakby ktoś nam złamał nos, to byłaby krzywda, a nie szkoda, ponieważ ciężko byłoby nam ten nos wycen
ić. Bo gdyby ten nos złamał nam jakiś żul spod budki z piwem to byłoby może 500 złotych. A gdybyśmy na jakiejś imprezce się z Kulczykiem pokłócili, on nas "bach!", to ten nos byłby 5 milionów wart. Człowiek by z miesiąc w szpitalu z tym nosem leżał, a może i jego dzieci też!
Pobierz ten tekst w formie obrazka

literatura staropolska, B. | Akademia Pedagogiczna w Krakowie

Wrzucone 8 maja 2012 o 23:56 przez macabrescu | Skomentuj (0)
dobree ↑ | Punkty: 514
Na pierwszym roku studiów mieliśmy przedmiot który w skrócie nazywaliśmy "staropolką". Przedmiot ten kończył sie egzaminem. Jako, że był to pierwszy rok i pierwszy nasz ustny egzamin, postanowiłyśmy z koleżanką napić sie przed nim po piwie, tak dla rozluźnienia. Obawiając się, że psor wyczuje od nas alkohol, najadłyśmy się miętowych cukierków. Jak nas potem poinformowali znajomi, był to zły pomysł, w wyniku połączenia odoru piwa z odorem owych cukierków czuć od nas było wódką, nie tylko piwem. Niezrażone postanowiłyśmy do egzaminu przystąpić, mimo że odbywał sie on w bardzo małej salce gdzie zapaszek alkoholu był wyczuwalny jeszcze mocniej. Na domiar złego rozmowa egzaminatora (E.) i mojej koleżanki (k.) wyglądała w tak:
E.: No to co z tym Ezopem
K.(bardzo elokwentnie i z chwilami ciszy wyrażającymni głęboką refleksję): Bo... Ezop był... brzydki... ale... był mądry. ( ot cała jej wypowiedź na temat.
I to chyba nas uratowało. Psor roześmiał się i miał tak dobry humor, że obie wyszłyśmy z pozytywnymni, a nawet, o dziwo, dobrymi ocenami z egzaminu.
Będac na drugim roku dowiedziałam się od koleżanki studiującej rok niżej, że psor na zajęciach zwrócił się do nich w ten sposób:
Prof. B.: Tylko ja was bardzo poszę, nie przychodźcie do mnie na egzamin pijani...
Pobierz ten tekst w formie obrazka

Analiza Matematyczna, S. S. | Akademia Pedagogiczna w Krakowie

Wrzucone 14 kwietnia 2012 o 1:21 przez Qzin | Skomentuj (0)
dobree ↑ | Punkty: 647
Siedzimy na wykładzie, doktor produkuje się przy tablicy pisząc jakieś twierdzenie, co chwila zerka na zegarek, bo zbliża się połowa, a studenci zniecierpliwieni wyczekują przerwy i w końcu rzecze do nas tak:
"Proszę państwa, proszę się nie niepokoić, przerwę zrobimy już za 5 minut, bo dowód tego twierdzenia jest wręcz jednolinijkowy, a poza tym to niezależnie jak bardzo bym się tutaj nie podniecał to i tak musimy zrobić przerwę bo mi się kreda skończyła."
Pobierz ten tekst w formie obrazka